Běžící pás

Jak vybrat skvělý stroj na běhání

Běžící i chodící pás: Dvojí využití jedné pomůcky

Hlavní stránka » Běžící i chodící pás: Dvojí využití jedné pomůcky

Běžící pás je v současnosti jeden z nejprodávanějších fitness strojů. Simuluje totiž přirozený lidský pohyb a má dvojí využití – pro běh i chůzi. Některé typy běžeckých pásů umožňují dokonce i styl nordic walking, při kterém se efektivně zapojuje také horní část těla.

Velkou výhodou běžících či chodících pásů na doma je možnost jejich využití 24 hodin denně, celou rodinou, v jakémkoliv počasí a bez dalších rizik venkovního prostředí. Plusem pro všechny zájemce je také přesné plánování a měření fyzického výkonu.

Stroj se uplatní k běžnému cvičení, doplňkovému trénování sportovců, při rehabilitaci, rekonvalescenci, po úrazech. Starší osoby si na začátek mohou nastavit i méně než kilometr za hodinu.

A jakými parametry disponuje průměrný běžící pás, pořizovaný k domácímu tréninku nejčastěji?

Má motor, nosnost 100 kilogramů, volitelnou rychlost 0,8 až 10 kilometrů za hodinu, 9 přednastavených programů, snímače tepové frekvence, měřič tělesného tuku, bezpečnostní klíč, funkci úspory energie a vestavěná kolečka, která umožňují jeho rychlé složení do vertikální polohy. Také splňuje přísné evropské normy a dodavatel k němu obvykle poskytuje užitečné doplňkové služby.

Takto vybavený běžící pás, který bude vaši kondici spolehlivě udržovat dlouhá léta, je na trhu v cenové kategorii okolo 10 tisíc korun.

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: