Běžící pás

Jak vybrat skvělý stroj na běhání

Běžící pás pomohl handicapovanému Davidovi

Hlavní stránka » Běžící pás pomohl handicapovanému Davidovi

Běžící pás byl v centru dění při červnovém benefičním chodícím maratónu pro tři a půlletého Davida Koška z Mnichova Hradiště, který trpí hypotonickým syndromem (ochabováním svalstva) a epilepsií.

Do chůze na běžícím pásu se za celý den zapojilo 26 lidí, kteří nachodili dohromady půlmaratón, tedy 21 kilometrů. K tomu přispívali drobnou finanční částkou a nasbíranými víčky z láhví, kterých rodina postiženého chlapce získala 10 pytlů.

„Pro nás to znamená postoupit zase o kousek dál k potřebným lázním, které s Davídkem absolvujeme v Adeli centru ve slovenských Piešťanech. Všem lidem, kteří se do akce zapojili a přinesli víčka, moc děkujeme," uvedla s vděčností Davidova maminka pro Mladoboleslavský deník.

Protože pojišťovna rehabilitace neproplácí, je rodina ráda za každý příspěvek. Naštěstí nemá problém s uskladněním hromady víček, k čemuž využívá garáž. K uhrazení jednoho pobytu je ale potřeba opravdu velké množství víček, když jeden kilogram se prodává za 7 korun...

Helena Šádková ze spolku Péče o tebe uvedla, že ji příjemně mě překvapil zájem o benefiční akci. Přilákala i lidi, kteří nechodili na pásu, protože spěchali do zaměstnání, ale rádi přispěli. A buď přinesli jen víčka, nebo peníze.

Trénink na běžícím pásu

Je fajn, že běžící pás může pomoci s užitečnou věcí. Běžící pásy jsou jinak vynikající stroje pro nabírání fyzické kondice i na hubnutí. K efektivnímu hubnutí je třeba dodržovat několik pravidel a doporučení od trenérů.

Základem je kvalitní běžecký pás, pečlivě vybraný. Zvolte osvědčenou kvalitu, dejte na recenze majitelů, vybírejte i podle ceny a požadovaných funkcí. Pro domácí trénink stačí běžící pás střední třídy, protože nebývá tak intenzivně využívaný jako v posilovně.

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: